#talaljfogast
Image default

Megkezdték nászukat gyönyörű vízimadaraink, a kanalasgémek!

Megkezdték nászukat gyönyörű vízimadaraink, a kanalasgémek!

A kanalasgém pároki közötti kapcsolat megerősítését szolgálja az, amikor a hím és a tojó egymás nyakát és begyét tollászkodja a csőrével.

Érzik a tavaszt a kanalasgémek is

Fotó: Pigniczki Csaba

„A kanalasgémek korán visszatértek telelőhelyeikről a hazai költőterületekre, az elsők már február közepén megérkeztek” – adta hírül közösségi oldalán a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága. Munkatársuk, dr. Pigniczki Csaba tájékoztatása szerint korai érkezésük miatt szokatlanul korán,

MÁR FEBRUÁR VÉGÉN ELKEZDTEK PÁRBA ÁLLNI, FÉSZKET FOGLALNI ÉS FÉSZKET TATAROZNI A GÉMTELEPEKEN.

A szakember által készített fotón jól látható, ahogy egy kanalasgém pár szerelmesen ér egymáshoz – írja a Lelépő. Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságának munkatársa szerint a párok tagjai közötti kapcsolat megerősítését szolgálja ez.

Fotó: Pigniczki Csaba

A felvétel azt a meghitt pillanatot örökítette meg, amikor a hím és a tojó kölcsönösen, egymás nyakát és begyét tollászkodja a csőrével.

A kanalasgémekről

A kanalasgém nevét hosszú, kanálszerűen kiszélesedő csőréről kapta. Repülése hasonló a gólyákéhoz, nyakukat nyújtva tartják, miközben a levegőben mozognak. Tollazatuk fiatalon feketés mintázatú, majd felnőve fehér lesz.

A CSŐR ÉS A „KANALUK” NARANCSSÁRGÁS SZÍNBEN POMPÁZIK.

Fészkelésüket Magyarországon elsősorban sík vidéki mocsarakban és tavakon végezik, ahol a vízmélység megakadályozza a ragadozók megközelítését. A fészkek gyakran kis távolságra vannak egymástól, és általában közös alapon épülnek.

A FÉSZEKALJ ÁTLAGOSAN HÁROM-NÉGY TOJÁSBÓL ÁLL, A KOTLÁS IDEJE HUSZONHÁROM-HUSZONNÉGY NAP.

A fiókák négyhetes korukig a fészekben maradnak, majd két hónaposan röpképessé válnak. Túlélésükhöz nélkülözhetetlen, hogy táplálékban gazdag, sekély vizű élőhelyeket találjanak, mivel kifejezetten specializálódott madarak. Zsákmányukat gyalogolva keresik a vízben, étrendjük főleg halakból, békákból és kétéltűekből áll.

(Forrás: Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága, Lelépő Fotó: Pigniczki Csaba)

Halazin

KAPCSOLÓDÓ

Hallássérült horgásztársaink versenyeztek a Maty-éri evezőspályán

gyilkosbalna

Rekord méretű dévérkeszeget fogtak a Rábából! Megdőlhet az országos csúcs!

szurkeharcsa

MOHOSZ pályázat keretében kerülnek márnák a Körösökbe

gyilkosbalna