Egy igazi 30+os óriás akadt horogra Palotáson! Bakos Norbert és Verebélyi Valentin hatalmas tőpontyot merített meg a népszerű horgásztavon!
Felejthetetlen élménnyel gazdagodott Bakos Norbert és Verebélyi Valentin, hiszen egy igazi óriást sikerült horogra csalniuk. A Palotási Víztározó – Palotás és Vidéke Sporthorgász Egyesület a következő rövid bejegyzést osztotta meg a gyönyörű fogásról:
“Végre megjött amire vártunk, amiért ide járunk, amiért méltán híres ez a tó!!! Közösen fárasztottuk a halat, ezért közös az élmény, közös a rekord is a mérleg nyelve tárázva 30,7 kg-nál állt meg, a csali dupla 20-as Bait Bait Mentor volt!! Köszönjük Palotás!!”
Nemrég kapitális aranyló nyurgát és egy ezüstösen csillogó amurt adott Palotás!
Molnár Dániel a 22+os nyurgaponty mellett egy 16 feletti torpedót is szákba terelt a Palotási-tározón!
Molnár Dániel:”22,1 kg!!! – osztotta meg a gyönyörű pontyfogás képét a Palotási Víztározó – Palotás és Vidéke Sporthorgász Egyesület közösségi oldalán.
“Az utolsó reggel sikerült megdönteni az egyéni rekordom, egy csodálatos nyurgával. És egy szép amúr is beköszönt amelynek a súlya 16,2 kg
Köszönöm Palotás” – írta örömmel a szerencsés horgász!
Gratulálunk!
De miért is remek víz a Palotási-tó?
A Palotási-tó jelenleg az ország egyik legnépszerűbb horgász tavai közé tartozik – írják a tó üzemeltetői. Palotás és Kisbágyom községek között terül el.
Maga a víztározó az 1967-es évben jött létre, amikor a Buják-patak vizét egy völgyzárógáttal elrekesztették öntözési célból. Így a halak számára ideális nagyságú 72 hektár kiterjedésű (vízfelület 58,8 hektár ami vízállástól függ) 250 m átlag szélességű, 2,5 m átlag mélységű, 2 km hosszúságú tó alakult ki. A Palotási-tó Budapesttől mindössze 55 km-re található és az M3-as autópályán megközelíthető, aminek köszönhetőn nagyon népszerű.
Észak-keleti oldalán a 70-es évektől kezdődően épültek a hétvégi házak Palotáson és mára már 300 hétvégi ház található a tó környékén. A tó a környező települések fejlődéséhez is hozzájárult, mivel egyre többen alakítottak ki falusi szálláshelyet. Az idelátogató horgászok sátrukat a horgászhelyen felállíthatják és gépkocsival leállhatnak. Tusolási és akkumulátor töltési lehetőség az egyesület horgásztanyáján biztosított. Érdekesség, hogy a tó északi részén több mint 100 ritkább madárfaj található.
Gyönyörű környezetben várja a horgászokat
Palotási-tó földrajzilag a Cserhát déli nyúlványán helyezkedik el, néhány km-re a Mátrától. A térségre jellemző a tagoltság a dombok és a völgyek váltakozása. A völgyekben találhatók a Bér, Buják és a Szuha patakok, melyek a Zagyva folyó vízgyűjtő területéhez tartoznak.
A VÍZTÁROZÓ ÉS KÖZVETLEN KÖRNYÉKE A CSERHÁTALJA LEGGAZDAGABB ÉLŐVILÁGÚ TERÜLETEI KÖZÉ TARTOZIK.
Ennek oka, hogy itt kis területen megtalálható számos, a tájegységben máshol már jórészt megszűnt élőhely-típus. Palotáson a horgászok szép környezetben, náddal és fákkal övezett tóparton hódolhatnak a szenvedélyüknek. A tó jelentős vízfelülete, nádasai, valamint a partján fennmaradt ligeterdő foltok és üde gyepek a Buják-patak völgyének eredeti élővilágát részben megőrizték, illetve lehetővé tették új fajok megtelepedését.
A palotási horgászok 1972-ben hozták létre a ma is működő horgászegyesületüket. A gondos szakmai munkának köszönhetően a Palotási-tó kiváló halállománnyal rendelkezik, ami a horgászok ezreit vonzza évente.
A TÓ MIND SPORTHORGÁSZAT ÉS HOBBY HORGÁSZAT CÉLJÁRA IS ALKALMAS.
Palotáson az egyesület rendszeresen szervez horgászversenyeket és programokat ezzel is növelve a tó népszerűségét a horgászok körében. A horgászegyesület fokozott figyelmet fordít a tó halállományának pótlására, a haltelepítések rendszerességére és ennek köszönhetően évente 150 – 300 mázsa hal kerül a vízbe.
Süllő- és harcsaállománya is kiemelkedő
A Palotási-tó egyedi lehetőségeket is kínál, amivel a többi horgásztó csak korlátozottan vagy egyáltalán nem rendelkezik. Így pl. a sok süllő miatt nagy múltja van a léki süllőzésnek aminek az utóbbi időben keveset hódolhattunk. A palotási horgászegyesület rendezett először Magyarországon bojlis horgászversenyt így a 2000-es évektől napjainkig már igazi hagyománya van a bojlizásnak. A tó harcsaállománya országos szinten is kiemelkedő.
Fenékviszonyok: Meglehetősen egyhangú, sík a fenék, törések nélkül. Általában vastag az iszapréteg, de sok helyen kagylópadok találhatók. Igazi változatosságot jelent a tó közepén található, vízzel elárasztott “kövesút”, mely az ott található öböl két oldalát kötötte össze az elárasztás előtt. Ez a fél méteres kiemelkedés igazi haltartó hely! A tározót körbeveszi a nád és sás, melyekbe horgászállásokat vágtak. Néhány helyen nyíltabb terület, füves szakasz is található. A horgászállások rendszeresen karbantartottak.
(Forrás: Bait Bait Facebook/ palotastoinfo.hu)