#talaljfogast
Image default

Tórekord amurt fogott a 6 éves kisfiú Marcalgergelyiben!

Tórekord amurt fogott a 6 éves kisfiú Marcalgergelyiben! Az apa-fia páros éppen bojlizott a tavon, amikor a gyönyörű torpedó megérkezett!

Apa és fia horgászat Marcalgergelyiben – osztotta meg közösségi oldalán a PD – carpfishing. Mint bejegyzésükben említik, Hosszú Gábor vásárlójuk elmondása szerint

6 éves kisfia egy 15 kg-os, tórekordnak számító amurt fogott.

A nyerő taktika PVA bag-es módszer volt, NATÚR Zúzott bojlival és NATÚR Sziruppal, a bait floss-ra pedig egy szem 20 mm-es PD – NATÚR Balansz bojli került – tették hozzá.

447648415 949423157191522 2512421831399118062 n 1

Gratulálunk az ifjú horgásznak!

Közel 33 kilós amurt fogott az RSD-ből az apa-fia páros!

Bán Szabolcsék nem tétlenkednek, és néhány hete egy éjszakai pecán kapitális torpedó akadt horgukra.

Bán Szabolcs és édesapja, Bán József neve már ismerősen csenghet az RSD-s horgászok körében. Mindketten már rengeteg alkalommal kerültek fel az RDHSZ hivatalos rekordlistájára, emellett a fiú abszolút busarekorder a Duna-ágon. Brutális méretű és mennyiségű fogásaikról már többször beszámoltunk, és az elmúlt napokban is aktívan húzták a halakat, köztük egy hatalmas amurt is akasztottak.

rsd amur ban szabolcs2

“Szürkületkor húztunk be a szokásos csalival, kukoricával, amivel már a szezonban amurozunk. A kapás 22 óra körül érkezett, de egyáltalán nem egy ilyen nagy halra jellemző módon. Azt hittük egy dévér, mert össze vissza csipogott a kapásjelző. Apum akasztotta meg végül a halat, és ahogy érezte , hogy ez nem kicsi, beugrott a csónakba és elindult utána. Ennek köszönhetően kb. 10 perc alatt meg is tudta szákolni, de az erős viharos szélben és villámlásban nem volt egyszerű azért. Kihozta a halat, egyből alátettük a mérlegelőt és úgy mértük meg, majd tettük is vissza. A bölcsővel együtt több mint 35-öt nyomott, tehát anélkül

A HAL PONTOS TÖMEGE 32,95 KG  VOLT.

rsd amur ban szabolcs3
Apa-fia az RSD hatalmas amurjával

Azonnal hívtuk a halőröket, akik a túlparton voltak, beugrottam a csónakba és áthoztam őket. Gyorsan hitelesítették, majd ment is vissza a vízbe.” – mesélte magazinunknak Bán Szabolcs.

Szabiék, mint korábbi róluk szóló cikkünkben olvashattuk, már fogtak ennél nagyobbat is, ez a kapitális torpedó a második legnagyobb amuruk mindidáig az RSD-ből.

Gratulálunk a gyöngyörű fogáshoz!

KAPCSOLÓDÓ

Ébenfekete nádrágót kerítettek horogvégre a népszerű horgásztavon!

gyilkosbalna

Hatalmas amur vette fel a tigrismogyorót az RSD-n!

gyilkosbalna

Hitelesítették 2026 első 30 kiló feletti pontyát az RSD-n!

gyilkosbalna