#talaljfogast
Image default

Egyből lebuktak az illegális szemetelők a Francia-öbölnél

Egyből lebuktak az illegális szemetelők a Francia-öbölnél, adta hírül az RDHSZ Facebook oldala. A környezetkárosító suhancok közvetlen a hulladéklerakást követően rendőrkézre kerültek.

Az ilyesfajta illegális hulladéklerakás szempontjából az RSD csepeli vadregényes része, különösképpen a gépjárművel megközelíthető Francia-Öböl igazi „hotspotnak” számít. Hosszú idők óta a felelőtlen gaztevők játszi könnyedséggel helyezik el az otthon, vagy építési , bontási tevékenységekből fölöslegessé vált szemetet. Nemrég egy törvényenkívüli „gyorsszervíz” folyamatáról is beszámolt magazinunk, ahol a leengedett fáradtolajat vezették egyenesen a méltán híres és népszerű Duna-ág vizébe.

„2024. február 18-án, a kora délutáni órákban hivatásos halőreink illegális hulladéklerakás közben értek tetten két fiatal férfit, Csepelen, a Francia-öböl mellett húzódó vasúti sínpár mentén.
francia obol szemet2
Úgy tűnik, hogy az öbölbéli hulladék helyzet mostanában túl sok „fényt kapott”, hiszen szerveződnek az önkéntes szemétszedő akciók az iszonyatos állapotú terület mentesítésére.
A közösségi médiában naponta jelennek meg a híradások az ottani helyzetről, áldatlan állapotról.
Halőreink is naponta többször ellenőrzik a területet, amelyen most még vermelési horgászati tilalom is van. A nagy hírverés miatt gondolhatták elkövetőink, hogy most nem mennek le az öbölhöz, hanem még kint, az erdő melletti vasút mentén szabadulnak meg ocsmány rakományuktól.
Tehát, kollégáink épp a Francia-öböl területét ellenőrizték volna, amikor is az odavezető út mentén egy félreállt kisteherautóra lettek figyelmesek. Megközelítve észlelték, hogy a két férfi az autó platójáról igencsak sebesen nagy tömegű hulladékot, lomot hajigál a sínek mellé.
Már néhány köbméter lent is volt, amikor a kollégák intézkedés alá vonták őket, de az autón is volt még majdnem annyi.
francia obol szemet3
Tekintettel az elkövetés helyszínére és jellegére, kollégáink haladéktalanul értesítették a rendőrséget. A példás gyorsasággal kiérkező rendőri járőrnek a halőrök átadták az addig a helyszínen tartott elkövetőket.
Köszönjük kollégáink szemfülességét!” – olvasható  a Szövetség közleményében.
Mint említik, az öböl tisztántartására egy civil szerveződés alakul, „Összefogás a Francia-öbölért” néven. A környezetmentő tevékenységben várhatóan a civil lakosság mellett horgásztársak részvételére is számítanak.
Magazinunk hamarosan beszámol a nemes kezdeményezés részleteiről is!

Köszönet az RDHSZ munkatársainak a figyelmes munkájukért!

 

KAPCSOLÓDÓ

A 201 centis harcsa mellé beugrott egy 16 kilós is Oláh Csabának!

gyilkosbalna

Brutálisan elfüstölt a medertörés aljába dobott bot az érintetlen, gyönyörű 18+os tiszai ponty kapásától!

gyilkosbalna

Óriás tokhal akadt horogra a népszerű horgászvízen!

gyilkosbalna