#talaljfogast
Image default

Tavasszal a Dunába telepített, jelölt kecsegét fogtak vissza az RSD-n!

Tavasszal telepített jelölt kecsegét fogtak vissza az RSD-n! Geburth Norbert horgásztársunk volt a szerencsés, aki a dunaharaszti szakaszon vezette partra az Esztergomnál telepített kecsegét. 

Kecsege visszafogás történt – számolt be a különleges fogásról közösségi oldalán a Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége.

Mint beszámoltak róla, az adott halat 2024. 04. 22-én Esztergomnál telepítette a KEMHESZ, a mostani beszámoló alapján az RSD, Dunaharaszti szakaszán került horogra a Horgász Part utca 95. előtti stégről, method készséggel!

Köszönjük szépen a visszajelzést Geburth Norbert horgásztársunknak és gratulálunk a fogáshoz! – tette hozzá a Szövetség.

311 jelölt, gyönyörű kecsegét telepített a Szövetség a Dunába Esztergomnál!

Mint korábban beszámoltunk róla áprilisban kihelyezésre került “Katalin” és “Jelölt Kázmér” másik 311 db társával együtt Esztergomnál! – kezdte bejegyzését a Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége.

Mint írták,

a 300 kg kecsege minden egyede külön egyedi azonosítóval van ellátva.

Köszönjük a lehetőséget a MOHOSZNAK ill. a Bajcshal Kft- nek a kifogástalan kecsege állomány biztosítását! – jegyezték meg hálásan.

Májusban keszegezés közben fogott jelölt kecsegét egy szerencsés gönyűi horgász!

A kecsege egészségesnek tűnt, külső sérülés nem volt látható rajta. 

A gázerőmű alatti szakaszon Gönyűnél fogta ezt a Mohosz-jelzéssel ellátott kecsegét egy helyi férfi, amit lefotózott és beküldött a szövetségbe. Az apró horgon kínált gilisztát díjazta – írta a Sporthorgász Egyesületek Győr Moson Sopron Megyei Szövetsége.

Mint írják, 2021-ben a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) középtávú szakmai programot indított a kecsege mint jelenleg “nem fogható” státuszú őshonos halfaj valós állományának és élőhelyi kockázatainak felmérésére, jelölt egyedekkel történő tömeges dunai és tiszai telepítésére. A program célja annak bizonyítása és biztosítása, hogy a faj állománya megengedi, megengedje azt, hogy ezt az egészséges, szálkamentes gasztronómiai különlegességet – szigorú méret- és darabszám-korlátozás mellett – ne csak a tenyésztett állományokból, hanem természetes vízi fogásokból is lehessen ünnepi alkalmanként biztosítani a családok asztalára. A program első lépésében 2021 őszétől 3 éven át rendszeres kísérleti, állománynövelő telepítésekre kerül sor megfelelő nagyságú, jelölt példányok mozaikszerű, a madárkár-veszélyre is figyelemmel történő őszi-tavaszi ciklusú kihelyezésével.

Ilyen jelölt kecsegét fogott április 27-én egy gönyűi horgász, melyről pontos koordinátát és fotót is küldött a Szövetségnek.

Mint írta, nem készült keszegnél nagyobb méretű halat fogni. Ezért nem volt megfelelő eszköz a közelben, amelyen a méréseket kellő biztonsággal el tudja végezni. Ráadásul a hal is nagyon dobálta magát, gyors fénykép készült róla és a jelzésről, utána visszaengedte.

A kecsege egészségesnek tűnt, külső sérülés nem volt látható rajta. Az apró horgon kínált gilisztát díjazta és ajándékozta meg a horgászt az élménnyel.

A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetsége az elmúlt hetekben többször is telepített kecsegét az őshonos halállománya erősítése érdekében.

(Forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége)

Halazin

KAPCSOLÓDÓ

Egyre több “nagyhal” húzta a botokat a látóképi korosztályos OB-n!

gyilkosbalna

23,81 kg-os nádrágóval dőlt meg a Solti Kisduna amurrekordja!

szurkeharcsa

Szerencsét hozott a barátnő, egy tucatnál is több halat fogott Tisza Balázs az új módszer tesztelésekor!

gyilkosbalna