#talaljfogast
Image default

Két és fél tonna keszeget telepített a Csongrádi Szövetség

Két és fél tonna keszeget telepített a Csongrádi Szövetség

Decemberi keszegtelepítés jelentős számban növelte a vizei fehérhal állományát a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége.

keszeg

Mint közösségi oldalukon írták,2025. december 11-én, három helyszínen helyeztek ki egy-két nyaras keszegféléket. Az állomány jellemzően 5-10 dkg-os méretű dévérkeszegekből állt, vagyis többezer keszeg került a horgászvizekbe.
A telepítés területi elosztása:
🔹Salakos csatorna: 𝟵𝟳𝟬 𝙠𝙜
🔹Maty-éri víztározó: 𝟭𝟭𝟳𝟬 𝙠𝙜
🔹Gyálai Holt-Tisza (Lisztes): 𝟰𝟮𝟬 𝙠𝙜

Kiemelték, hogy a Csanytelekről érkező halak jó kondícióban voltak és a halászat, valamint a szállítás is kellő körültekintéssel zajlott, gyakorlatilag elhullás nélkül sikerült a halakat új élőhelyükre eljuttatni. A telepítés a 𝙈𝙊𝙃𝙊𝙎𝙕 𝘼́𝙋𝙁𝙀 pályázati program keretein belül valósult meg – tették hozzá.

(Forrás: Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetség)

Halazin

KAPCSOLÓDÓ

Pataki szajblingot fogott a 7 éves Olivér a Rábában – ez az első ilyen dokumentált eset!

gyilkosbalna

50+os bojlis harcsát fogtak a népszerű horgásztavon!

gyilkosbalna

Gyönyörű 18 kilós töves került matracra az RSD-n!

gyilkosbalna