#talaljfogast
Image default

Tömegesen pusztulnak a busák a Dunában és annak mellékágaiban – de a Szövetség szerint pánikra semmi ok!

Tömegesen pusztulnak a busák a Dunában és annak mellékágaiban – de a Szövetség szerint pánikra semmi ok! A halpusztulás okáról azt közölték, hogy ez egy teljesen természetes folyamat a tavasz során!

Különösen Komárom-Esztergom vármegyei szakaszokon és a Sugovica bajai partszakaszán észleltek jelentős számú elhullott busatetemet. A tömeges halpusztulás után a helyileg illetékes horgászegyesületek elkezdték összeszedni a haltetemeket – számolt be róla a Kemma. 

halpusztulas

A Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége (Kemhesz) már megkezdte a haltetemek összegyűjtését. A szervezet halőri szolgálatának munkatársai április 19-én, szombaton például öt mázsa elpusztult halat gyűjtöttek be az esztergomi sódergödörnél.

– A felmelegedő víz hatására a haltetemek a felszínre kerülnek, a nagyobb szelek pedig egy adott helyre sodorják őket. Különösen a mellékágakban és öblökben figyelhető meg fokozott mértékű pusztulás – nyilatkozta Schmidt-Kovács Bence, a Kemhesz szakmai igazgatója.

halpusztulas2

Elmondása szerint

az elhullott halak túlnyomó többsége busa, de előfordulnak köztük más fajok is, így például ponty, keszeg vagy csuka is.

A begyűjtött tetemeket az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt.-nek adták le elszállításra és feldolgozásra. A halpusztulás okáról azt közölték, hogy ez egy teljesen természetes folyamat a tavasz során!
Az érintett területeken fokozott figyelmet kérnek a horgászoktól és a természetjáróktól is.

(Forrás: Kemma)

Halazin

KAPCSOLÓDÓ

Nem elég a csupasztorkú géb, most már az amurgéb is terjed, mint a vírus!

gyilkosbalna

A folyamatos rablóhal telepítés miatt rendkívüli ragadozó horgászati tilalom lép életbe a Velencén

gyilkosbalna

Decemberben is érdemes pontyozni Látóképen!

gyilkosbalna