Viharban sérült kabasólymot mentettek meg a Fejér megyei halőrök
A múlt heti viharok után halőr kollégánk a Nádor partját járták, mikoris egy kidőlt fa útjukat állta. Megkezdték az elvontatását és a gallyak eltakarítását, mikor egy sérült kabasólyomra bukkantak – számolt be róla közösségi oldalán a Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetsége.

Mint írták, a Sóstói Vadmadárkórházba szállították, ahol megállapították, hogy combcsonttörést szenvedett. Következő napokban műtét várt rá, ami jól sikerült,
így hamarosan az ott dolgozók visszaengedik természetes környezetébe.
Korábban egy hatalmas sast szállítottak a Sukorói Madárkórházba, melynek szárnyfesztávolsága 1,5 méter volt. A ragadozónál mérgezést állapítottak meg, de szerencsére ő is életben maradt.
Arra is volt példa idén, hogy a halászat során kifogott ezüstkárászokat a mentett madarak táplálékaként szolgálták fel – tették hozzá.
(Forrás: Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetsége)


