#talaljfogast
Image default

Vas-oxiddal terhelt használt vizet engedett a Szinva patakba egy miskolci cég!

Vas-oxiddal terhelt használt vizet engedett a Szinva patakba egy miskolci cég!

Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere közösségi oldalán számolt be arról, hogy azonosították a Szinva patak kedd délutáni elszíneződésének forrását. A hatóságok szerint a környezeti károkat egy fűtőműben történt mulasztás okozta – számolt be róla a Borsod24. 

A helyszíni vizsgálatok megállapították, hogy a Szinva vízminőségének romlása a Tatár utcai Fűtőműhöz köthető. A rendelkezésre álló információk szerint a MIHŐ egyik gőzfejlesztő kazánjának karbantartása során történt hiba: a vas-oxidot tartalmazó technológiai vizet – a tervekkel ellentétben – nem a szennyvízhálózatba, hanem a patakba engedték.

A tűzoltóság, a rendőrség és a városüzemeltetési szakemberek bevonásával zajló vizsgálat jelenlegi állása szerint a szennyeződés közvetlen veszélyt az emberi egészségre nem jelent. Ugyanakkor a városvezetés határozottan elítéli az esetet, mivel a kibocsátott anyag károsította a patak élővilágát.

„Ez elfogadhatatlan, ezért elrendeltem az eset minden körülményének kivizsgálását” – fogalmazott a polgármester.

A városvezető az ügy tisztázása érdekében azonnali hatállyal berendelte a MIHŐ ügyvezetőjét, akitől részletes beszámolót vár a felelősség kérdéséről, valamint a hasonló, jövőbeli környezeti károk megelőzését szolgáló intézkedésekről. A polgármester hangsúlyozta: a város természeti értékeinek megóvása nem alku tárgya, és ígéretet tett arra, hogy a vizsgálat lezárultával a nyilvánosságot is tájékoztatni fogja az eredményekről.

(Forrás: Borsod24.  Nyitókép: Horváth Csongor képgalériája)

Halazin

KAPCSOLÓDÓ

Gyönyörű halak tucatjait adta a fantasztikus peresi családi peca!

gyilkosbalna

2-3 kilós harcsákat telepít a napokban a Szövetség az RSD felső szakaszán

gyilkosbalna

A vad Túron fogta meg első pergetett halát Radács Kitti!

gyilkosbalna