#talaljfogast
Image default

Tíz év után költöztek újra fekete hattyúk a Debreceni Állatkertbe!

Tíz év után költöztek újra fekete hattyúk a Debreceni Állatkertbe!

A három elegáns tojó – egy 2018-as és két 2022-es kelésű példány – az athéni Attica Zoological Parkból költözött a Nagyerdőbe, és már birtokba is vették új otthonukat a Hattyús tavon – számolt be az új jövevények örömteli érkezéséről közösségi oldalán a Zoo Debrecen.

fekete hattyu

Mint írták, a fekete hattyú (Cygnus atratus) valódi különlegességnek számít Európa állatkertjeiben: jelenleg mindössze körülbelül 300 egyed él zárt tartásban a kontinensen.

Az eredetileg Ausztráliából származó madár nemcsak rendkívüli szépsége miatt figyelemre méltó, hanem kulturális jelentősége is jelentős:

1973 óta Nyugat-Ausztrália hivatalos címerállata, méghozzá II. Erzsébet királynő hivatalos jóváhagyásával.

A fekete hattyúk évszázadokon át legendák és mítoszok szereplői voltak. Sokáig azt hitték, hogy nem is léteznek – egészen addig, amíg az európai felfedezők meg nem pillantották őket Ausztrália partjainál. Elegáns megjelenésük, titokzatos fekete tollazatuk és vörös csőrük valóban elbűvölő látványt nyújt.

A Debreceni Állatkert célja, hogy hosszú távon is fenntartható, stabil csapatot alakítson ki ebből a különleges fajból. Ezzel is hozzájárulva az állatkerti genetikai sokféleség megőrzéséhez és a faj fennmaradásához. Ha szeretnél testközelből találkozni a világ egyik legelegánsabb vízimadarával, látogass el a nyári Nagyerdő szívében fekvő Zoo Debrecenbe, és nézd meg a Hattyús tó új lakóit! – tette hozzá az Állatkert.

(Forrás: Zoo Debrecen)

Halazin

KAPCSOLÓDÓ

Nincs ok a pánikra, „megszokott” volt a tavaszi halpusztulás a népszerű horgászvízen

gyilkosbalna

Lenyűgöző látvánnyal ért véget a tiszavirágzás!

gyilkosbalna

Azt hitte leakadt a műcsali, akkora tompa koppanással verte le a hatalmas süllő!

gyilkosbalna