#talaljfogast
Image default

Hatalmas szürke bálna teteme sodródott partra Los Angeles-nél

Hatalmas szürke bálna teteme sodródott partra Los Angeles-nél. Az elpusztult bálna mintegy 12 méter hosszú volt, soványnak tűnt és bálnatetveket is találtak rajta, ami betegségre utalhat.

Hatalmas szürke bálna teteme sodródott egy Los Angeles-i tengerpartra – számolt be a CBS News nyomán a 24.hu. Az illetékes hatóságok nyomozást indítottak a tengeri emlős ügyében, egyelőre nem sikerült megállapítaniuk a halál okát.

Mint írták, a KTLA értesülései szerint az elpusztult bálna mintegy 12 méter hosszú volt, soványnak tűnt és bálnatetveket is találtak rajta, ami betegségre utalhat. Ugyanakkor olyan sérüléseket, harapásnyomokat is felfedeztek a tetemen, amelyek arra utalnak, hogy egy ragadozó támadhatott rá.

A szakértők megjegyezték, hogy az elmúlt években sok különös szürkebálna-haláleset történt. A kutatók szerint ennek hátterében az állhat, hogy élőhelyeiken megfogyatkoztak a táplálékul szolgáló planktonok – jegyezte meg a 24.hu.

(Forrás: CBS News nyomán a 24.hu)

Halazin

Kaliforniában is történt egy szomorú eset

Hajó okozhatta a kaliforniai strandon partra sodródott hosszúszárnyú bálna halálát. A most felfedezett példány egy 7,9 méteres nőstény volt.

Egy elpusztult hosszúszárnyú bálnát sodort partra a tenger a kaliforniai Huntington Beach-nél – írja a CBS forrásait idézve a 24.hu. Mint közölték, a vadvédelmi hatóságok vizsgálatot indítottak az ügyben.

A hosszúszárnyú bálnák a világ legnagyobb állatai közé tartoznak, átlagos testhosszuk nagyjából 13,5 méter. A most felfedezett példány egy 7,9 méteres nőstény, a tetem egy kagylófarm közelében került elő – írja a híroldal.

Az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal (NOAA) szerint a szervezet biológusait a regionális, a partra sodródásokat monitorozó West Coast Region Stranding Network (WCRSN) értesítette. A január 25-én észlelt tetemet a helyi kagylógazdaság berendezéseiről mosta le a víz. A helyszínen kisebb tömeg gyűlt össze, annak ellenére, hogy a bálnát sárga szalaggal kerítették el.

A NOAA, a WCRSN, az Ocean Animal Response and Research Alliance és a Pacific Marine Mammal Center szakértői a parton boncolást végeztek, ebből kiderült, hogy a bálna feje jobb oldalán jelentős tompa ütés okozta sérülést szenvedett.

Ez arra utal, hogy az állat egy hajóval ütközött.

A boncolás végleges eredményeire még várnak a szakértők.

Noha a bálnavadászat nemzetközi tilalma óta számos faj populációja javulást tapasztalt, az emberi tevékenység továbbra is fenyegeti ezeket az állatokat. A környezetszennyezés, a zajszennyezés és a klímaváltozás mellett épp a hajókkal való ütközések jelentik az egyik legnagyobb problémát – jegyzete meg a 24.hu.

(Forrás: 24.hu /Magyar Állatvédelem)

Halazin

KAPCSOLÓDÓ

44 kilós harcsa ugrott be a bojlira a 20+os ponty mellé!

gyilkosbalna

„Láb alól” jött az egyméteres csuka!

gyilkosbalna

Miért igazán károsak az invazív halfajok vizeinkben? 2. rész, A törpeharcsa

szurkeharcsa