Fekete Soma terelte partra a 22 kg-os “Reményt”, az ország második legnagyobb koipontyát! Horgásztársunk egy 48 órás horgásztúrán számos 15+os pontyot fogott Kiskorpádon, de kiemelkedett közölük Remény, a szépséges 22,10-es koi!
Fekete Soma, az Enigma Bojli márka tulajdonosa kiváló horgász, aki sikeresen űzi a nagyobbnál-nagyobb pontyokat. Ügyességét, kitartását mi sem bizonyítja jobban, hogy csodálatos bajuszosokat terelt szákba néhány nappal ezelőtt is!
“Az ország második legnagyobb Koi Pontya saját csalival!” – kezdi élménybeszámolóját Soma.
Március 22-én látogattam ki a Kiskorpádi Szigetestóra egy 48 órás horgászatra! A szabályzatban engedélyezett 3 db bojlis felszerelést/szereléket be is vetettem a kiszemelt helyükre.
Csalinak mindhárom boton más kombinációt használtam.
Az egyik boton az Enigma – Kraken nevű bojlijával csaliztam 20 mm-es méretben, második boton az Enigma – Ambrosia, harmadikon pedig Bait Service – Isohmin csali volt, mindegyik kikönnyítve.
Az etetésnek mindegyik szerelék kb 10 szem felezett bojlit kapott azonos ízvilágból, mint amelyiken amilyen csali volt.
A túra soràn rengeteg halat fogtam, számos 15+kg-ost is.
A legnagyobb a legelső halam, “Remény” volt 22.10kg-mal,
amely az első behúzásokra jött az Enigma – Kraken bojlira, majd egy bő 10-15 perces fárasztás után sikerült megmeríteni.
A horgászaton körülbelül 80%os arányban az Enigma – Kraken dominált és adta a darabosabb halakat, ezek közül a legnagyobbját osztanám meg most veletek.“
Gratulálunk a hatalmas fogásokhoz, és hasonló gyönyörű halakat kívánunk a jövőben is!
A Kiskorpádi Szigetestó
A faluban élő idősebb korosztály elmondása alapján a tavat körülbelül 100 évvel ezelőtt létesítette a Zoltán földbirtokos család – írják a tó honlapján.
Az államosítások idején a tó a Kutasi Állami Gazdaság kezelésébe került, az pedig bérbe adta a Kiskorpádi Horgászegyesületnek, amely 2003-ig gazdálkodott a tavon. Ekkor a tó értékesítésre került. A megvételt követően nyomban elkezdődött a tó rendbehozatala, hisz akkori formájában végnapjait élte. Először a tó medre lett rendbe téve, majd megépült az általunk megálmodott széles, füvesített partoldal.
A tó a 2005-ös év elejétől nyitotta meg újra kapuit a horgászok előtt.
A 2010-es év teljes szemléletváltást hozott. A tó teljesen átalakult halállománnyal folytatta életét a „fogd meg és engedd vissza” elv alapján, amely elv az itt élő összes halra vonatkozik, még a vörösszárnyú keszegre is.
A fejlesztés folyamatos, a tó környezetének rendezetté és emberbaráttá tétele napjainkban is folyik. Az eltelt évek alatt felépült 4 db. 30 m2-es faház, melyekkel a hozzánk ellátogató horgászok és családtagjaik pihenését próbáljuk még kényelmesebbé tenni.
A tó fő hala természetesen a minden horgász által kedvelt ponty és amur. Ezen kívül rengeteg színes koi alkotja a halállomány többi részét, amelyek egyedszámát tudatosan gyarapíták. Igazi különlegesség is él a tóban, egyre növekvő létszámmal, a fekete amur. Folyamatosan, mondhatni napról napra fejlesztik tovább a halállományt, melyet az ellenőrzött helyekről történő halvásárláson kívül nagy számban színesítenek a saját nevelésű, válogatott halaik. Új irányvonalként a csodás koik mellett, szépséges „spanyolpikkelyes” pontyokkal próbálnak örömet okozni a hozzájuk ellátogató bojlis és finomszerelékes horgászoknak. A 2023-as évtől pontyból kizárólag 12 kg feletti példányok találhatóak a tóban.
(Forrás: Fekete Soma)