15 ezer előnevelt márna és domolykó került a Marosba! Az életerős domolykók 10 cm-es testhosszal, míg a márnák 5-6 cm-es méretben érkeztek új élőhelyükre.
Domolykók és márnák érkeztek! – osztotta meg örömmel közösségi oldalán a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége.
„Szövetségünk a pontyok mellett nagy hangsúlyt fektet az egyéb őshonos halfajok telepítéseire, különösen a folyóvízi halfajok esetében. E törekvésünk jegyében a mai napon (2025. április 29.) a Maros-folyóba, Makónál, 𝟭𝟬𝟬𝟬𝟬 𝙙𝙗 előnevelt domolykó és 𝟱𝟬𝟬𝟬 𝙙𝙗 előnevelt márna ivadék került kihelyezésre. Az életerős domolykók 10 cm-es testhosszal, míg a márnák 5-6 cm-es méretben érkeztek új élőhelyükre.” – említette meg a szövetség.
Tavaly júniusban is 5 ezer domolykó került a Marosba!
A Szövetség nagy hangsúlyt fektet az őshonos halfajok állományjavító telepítésére, hogy a horgászvizek fajgazdagságát meg tudják tartani.
Domolykók érkeztek a Marosba – osztotta meg örömmel közösségi oldalán a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége.
Mint írják, június 4-én, a Maros folyóba, Makónál, 𝟱𝟬𝟬𝟬 𝗱𝗯 előnevelt ivadékot telepítettek, amelyek reményeik szerint megfelelő életteret találnak ebben a vadregényes kis folyóban.
A Szövetség nagy hangsúlyt fektet az őshonos halfajok állományjavító telepítésére, hogy a horgászvizek fajgazdagságát meg tudják tartani. Ez egy kiemelt céluk, sok utánajárást igényel, kevés haltermelő partnerük tudja garantáltan biztosítani a megfelelő minőségű ivadékot. Ám évről-évre sikerül érdemi mennyiségeket kihelyezniük – jegyezték meg a posztban.
A domolykó állománya az utóbbi években mind a Tiszán, mind a Maroson erősödésnek indult és ebben a számukra kedvezően alakuló környezeti adottságokon túl talán telepítéseik is hozzájárultak – tették hozzá.
Az előnevelt halak telepítése kulcsfontosságú a természetes vizek halállományának fenntartásához és megerősítéséhez. Mivel ezek a halak már fejlettebbek és ellenállóbbak, nagyobb eséllyel képesek alkalmazkodni a természetes környezethez, így túlélési arányuk is magasabb. A telepítések segítik a fenntartható horgászatot, növelik a halfogási esélyeket, ami gazdasági és turisztikai szempontból is előnyös. Emellett hozzájárulnak az ökológiai egyensúly megőrzéséhez és az őshonos fajok védelméhez.