Gumihalra rontott rá a tiszai hatalmas harcsa! Tóth Ferenc egy 35 kiló körüli ragadozót kapott el a tiszaörvényi szakasznál.
Gratulálunk Tóth Ferencnek egy igazán szép harcsa fogásához! – osztotta meg örömmel a Tisza-tavi Sporthorgász.
Mint megjegyezték, a folyó tiszaörvényi szakaszán sikerült horogra csalni egy körülbelül 30-35 kg-os harcsát, ami gumihalra, csurogva emelgetve jött.
Július végén kagylóval fogta a 20-as harcsát
Tóth Ferenc egy másik méretes ragadozót zsákmányolt nemrég a Sarudi-medencében.
Tóth Ferenc egy gyönyörű 20 kg-os harcsát fogott a Sarudi-medencéből – számolt be a szép fogásról a sporthorgasz.eu. Mint írták, a csali kagyló volt.
Gratulálunk a szép fogáshoz!
Nehezen adta meg magát pár napja a Tisza-tavi másfeles harcsa is!
A 150 centis harcsa fárasztása nagyon izgalmas volt a sűrűn benőtt növényzet miatt.
Blaskó Pált az Abádszalóki-medencében, július 20.-án, 03:00-kor látogatta meg ez a szép bajszos – osztotta meg a Tisza-tavi Sporthorgász.
Mint íerták, nagy küzdelem volt, nehezen adta meg magát a sűrű növényzet miatt. A harcsa 150 cm hosszú és 20 kg súlyú volt.
Gratulálunk!
Az éjszakai horgászat utolsó perceiben 2 méteres harcsa akadt horogra a fóti Gyermekvárosi-tavon!
A szerencsés horgász, Puska László ezzel élete eddigi legnagyobb példányát fogta meg!
Puska László, aki nem mellesleg a nemrég beharangozott augusztus végi Retro horgászverseny egyik főszervezője, gyermekkora óta aktívan horgászik. Rengeteg halfaj eszén sikerült már túljárnia, kergetett már hatalmas példányokat Thaiföldön is, de szíve akkor is a hazai harcsahorgászathoz húz.
Fóton, a Károlyi István Gyermekközpont taván (a volt fóti Gyermekváros) pecázott éjjel, harcsára. Csak egy estés peca volt, késő délutántól éjjelig. Rendszeresen, gyerekkora óta látogatja a tavat, itt nőtt fel a gyermekvárosban.
FOGTAMMÁR ITT HARCSÁKAT, EGÉSZEN 25 KG-IG, DE EKKORÁT MÉG NEM SIKERÜLT. BÁR VOLT MÁR A HORGOMON IGAZI SZÖRNYETEG, AMI A 80 KG-OS FORGÓT ÚGY ELTÖRTE, MINT A HUZAT.
-mesélte eddigi tapasztalatait a víz harcsáiról.
A tökéletes “leőhely” kiválasztása Különös, főleg egyéni megfigyeléseken alapuló helyválasztás volt, mely már többször beigazolódott. Azt a helyet kereste, ahol egyáltalán nem brekegnek a békák és a vízi madarak is távol maradnak.
Nagyon fontos szabály, hogy a tavon tilos élőhallal horgászni, kivéve az engedélyezett spannolós módszert. Így Laci is ezt a technikát választotta. A dupla egyágú horgon egy tenyeres keszeg volt felkínálva, nagyjából a parttól 2 méterre a belógó fák alá bekötve. A főzsinór és az előke is 50-es fonott volt. A bot egy igazi retró DAM 2,4 méteres, 100-250 g-os volt, az orsó pedig egy 4800-as, ki tudja már milyen márkájú szerkezet volt.
Már majdnem eseménytelenül zárult az éjszaka, aztán mégsem!
Már pakolás közben jelentkezett a hal, először csak finom “bajszozással”, majd ledurrantotta a keszeget, eltépve a 35-ös szakító zsinórt és hatalmas örvényt hagyva maga mögött. A hal olyan szinten kifelé rohant, hogy első bevágásra semmit sem érzett, elkezdte villámgyorsan tekerni, még egy bevágás, de semmi, tekerés és akkor érezte meg a hal súlyát, aminek a biztonság kedvéért még egyet behúzott.
“Itt kezdődött a kb. 1 órás küzdelem, partról a hallal. Többször “kiegyenesítette” a botot a kezemben és csak rohant a fékkel. Ameddig lehetetett, a parton követtem a halat és szerencsére sikerült elterelni az akadóktól, tuskóktól, de még így is sokáig tartott az embert próbáló huzavona. Nagy szerencse volt, hogy a hal nem gondolta úgy, hogy átrongyol a tó másik oldalára. Nagy nehez kezdte megadni magát a hal. Amikor először felbukkant a feje, nem is hittünk a szemünkneknek.
TUDTAM, HOGY NAGY A HAL, DE NEM GONDOLTA, HOGY ENNYIRE.
Párszor még a fejre koppintások után kiszaladt, de aztán végre sikerült kesztyűvel a szájába nyúlni. Itt derült ki igazán, hogy mekkora a hal és mennyire nehéz. Többszöri próbálkozásra, szakaszosan sikerült csak a fűbe kihúzni. Ekkor még nem lehetett tudni a pontos méreteit, de már az látszott, hogy ez élete legnagyobb hala és egyben egyéni rekord harcsája. A halat másnapig szabályosan lekötötte, majd másnap világosban meg lett mérve.
A HAL HOSSZA A FAROK TÖVÉTŐL A SZÁJA CSÚCSÁIG 204 CM VOLT, A BECSÜLT SÚLYA 60-65 KG.
A pontos súlyát a hal védelme érdekében nem mértük le. Természetesen ezek után a hal kíméletesen vissza lett engedve természetes közegébe.
Gratulálunk a gyöngyörű fogáshoz!
(Forrás: Tisza-tavi Sporthorgász)