#talaljfogast
Image default

A 150. horgászattal jubilált ma Seres Karcsi „2024-Minden nap peca!” kihívása! A fanatikus horgásszal beszélgettünk.

Ma a 150. horgászattal jubilál Seres Karcsi „2024-Minden nap peca!” kihívása! A fanatikus horgásszal beszélgettünk.

Seres Karcsi neve ismerősen csenghet a folyóvizi horgászok , kifejezetten a békéshalak fanatikusai körében. A közösségi média világában „real” tartalmairól, már-már napi szintű vadvizi pecák közben készített”livejairól” elhíresült horgász  2023. december 31-én egy őrületes célt tűzött ki maga elé.

Ez nem más, minthogy 2024-ben a lehető legtöbb napon át  legalább egy órát horgásszon.

Kihívását elsőre 100 napra, majd fél évre tűzte ki, de elhivatottságát ismerve simán benne van a pakliban, hogy tényleg végigtolja az esztendőt!

A horgászatokat, hogy 100%-ban igazolhatóak legyenek, minden alkalommal TikTok csatornáján élőben közvetíti. Emellett megemlítendő, hogy a pecák során tavalyi évben forgalomba került, saját fejlesztésű, különleges etetőanyagaival és csalijaivalcserkészi be a halakat, ezzel is bizonyítva azok fogosságát igazi vadvizi körülmények között is!

Magazinunknak egy interjút is adott a kezdeményezéssel kapcsolatban, és egy közös horgászatra is tudtunk időt szorítani !

Mutatkozz be kérlek olvasóinknak!

„A horgászatot több, mint 42 éve kezdtem, 6 éves koromban egy kis bodrogközi, Tisza menti faluban, Tiszacsermelyen.

Tiszecsermely – innen indult a szenvedély

A nevelőapám “fertőzött” meg ezzel a hobbival.

Állandóan a víz közelében voltunk gyerekkoromban. A faternak szerencsére mindig olyan foglalatossága volt az 1989 előtti TSZ világban, hogy sok időt tudtunk még a munkaideje alatt is a vízparton tölteni.

 

Mivel 16 éves korom óta tartósan Budapesten élek (az édesapám budapesti volt) ezért elsősorban a Dunát és a soroksári-ráckevei Dunát vallatom. A fő szerelem természetesen továbbra is a Tisza, amikor tehetem akkor ott horgászom. De az elmúlt évben elkezdtem megismerkedni a harmadik legnagyobb folyónkkal, a Drávával is, eddig 3 sikeres és hosszabb horgásztúrán voltam a délnyugati határfolyónkon.

A tavak közül évente átlagban 1x lejutok a Balatonra, bár általában azok a pecák a családi nyaralással vannak összekötve. Jelenleg elsősorban a feederezést részesítem előnyben. A nagy folyókon általában hosszúelőkés verzióját, a tavakon vagy az RSD-n pedig methodozok.

Mondjuk korábban nagyon szép eredményeket értem el a method technikával a Tisza lassabban folyó részein, idén elkezdtem a methodozást a nagy-Duna lassabb szakaszain is, szintén nagyon szép eredményekkel. A célhalaim elsősorban a márnák és a lapátdévérek a Dunán és a Tiszán is, de az amur szezonban csónakos pecával rengeteg gyönyörű amurt szoktam fogni a Tiszán. Illetve a nagy-dunai methodozással sikerült célzottan több 10+os pontyot fognom az élő Dunából idén.

 

Mióta nyomod  a tartalomgyártást,milyen sikerrel?

A tartalomgyártást hobbi szinten 2021-ben kezdtem a TikTokon. Mivel eléggé népszerűek voltak abban az évben a feltöltött horgász videóim, egy idő után egyre jobban igény mutatkozott a követők között, hogy élőben is közvetítsem a horgászataimat. Persze ahonnan erre van mód, van hozzá térerő és megfelelő internetes sávszélesség. Ez ugye a vadvizek környékén nem magától értetődő, főleg mióta a szolgáltatók kivezették a 3G-t.

Az élő közvetítésekkel valamikor 2022 év eleje környékétől jelentkezem folyamatosan. Illetve van egy saját Facebook csoportom is, ami régebben, 2019-ben indult, de zárt csoportként és csak a barátaimnak volt nyitva. Ez a csoport azóta kinyílt és vár minden folyóvízi horgászat iránt érdeklődőt!

 

Itt kicsit ki kell térnem a közösségi felületek érdekes világára. A sok árnyoldala mellett (trollok, rossz szándékú és irigy arcnélküli emberek) nagyon jó dolgokra is használható az élő és interaktív közösségi média. Azonnal fel lehet tenni a kérdéseket, nincs mellébeszélés, mert élőben látják a csalikat, etetőanyagokat és felszereléseket. Nem egy több napos pecából összevágott videó van a fogyasztó elé tartva, hanem a valóság! Persze így nem biztos, hogy annyira vonzóak tudnak lenni a bemutatott csalik és egyéb dolgok, mert milyen már, hogy nincs kapás 10 percig vagy ne adj isten betlis a nap, főleg a téli hideg időszakban!

De én vallom, hogy így kell korrektül a néző elé állni, felvállalni mindent! Ami még fontosabb, az az edukáció.

A folyóvízi horgászatot amúgy is belengi rengeteg sztereotípia (pl. hirtelen pár: olajos halak, azaz nem ehetőek, nincs hal a folyókban, extrém felszerelés szükségeltetik, soha nincs kapás, stb-stb.) és ezeket részben le lehet bontani. Lehet kérdezni, egymást is segítik a nézők pl.ötletekkel, módszerekkel és helyekkel.

Vagy sok fogott halat a nézők döntő többsége fel sem ismer jelenlegi pontykultuszos időkben, mert soha nem is találkozik velük a vizsgakérdések után!

És ilyenkor szépen be lehet nekik mutatni, pl. mi a különbség pl. a bodorka és a koncér között. Vagy tudnak és mernek kérdezi a szerelékkel kapcsolatban, aki arra jár oda is jöhet, mint ez sokszor meg is történik a horgászataim közben.

Hogy jött ez a 100 nap fölötti kihívás? Mikor határoztad el, hogy ezt végignyomod, és mi ösztönöz benne?

Lukács Attila barátommal megbeszéltük, hogy 2023 év végét egy közös pecával zárjuk az RSD-n található stégén. Illetve másnap, január elsején a 2024 új évet is ott nyitottuk egy közös pecával. Ezek a pecák is természetesen élőben voltak közvetítve.

Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy magamnak elindítom az idei évi kihívásomat, mégpedig hogy megpróbálok mind a 366 napon horgászni legalább 1 órát és azt a dokumentálás végett mindig élőben közvetítem a TikTokon.

Persze elmondtam már a nézőknek az első élő műsorokban, hogy fogalmam sincs meddig fog a folyamatosság tartani, 1 hét, 1 hónap vagy 100 nap, de ameddig meg tudom oldani, hogy mindennap kint vagyok, addig velem tudnak tartani a közvetítések alatt. Közben

a “2024: MINDENNAP PECA” nevet adtam a kihívásomnak, ami még a mai napig nem szakadt meg,

azaz az eddig eltelt minden idei naptári napban (0 és 24 óra között értve egy napot) horgásztam és közvetítettem legalább 1 óra hosszúságban a horgászataimat. Ezen sorok írása közben épp a 140. napi pecára készülök. Bízom benne, hogy a 150. nap meglesz idén egyfolytában! Amúgy a 98.napig minden ment zökkenőmentesen, aznap hajnalban ahogy mentem pecázni egy ártatlan helyzetben kiment a jobb bokám és bokaszalag szakadást szenvedtem, amelyhez kaptam egy csinos rögzítést, ami pont a mai napon, 6 hét után került le a bokámról. Persze szakadt bokaszalaggal is kint voltam már a 98.nap estélyén horgászni, ez nem is lehetett kérdés!

Milyen vízterületeken horgásztad le ezt a kihívást eddig? Van esetleg hely, fogás, sztori amit kiemelnél ezek közül?

Az RSD-n és a Dunán kezdtem. Mivel február végéig az RSD-n csak este 8-ig lehet horgászni, sokszor este 8 után még átmentem a Nagy-Dunára is horgászni egyet.

Tehát nagyon sok alkalommal nem is 1 horgászat volt naponta, hanem 2! Sőt volt olyan nap is, amikor 3!

Voltam idén 2x a Dráván több napra, a Tiszán is voltam, de ott még keveset, a tiszai szezonom az általában mindig az év második felében erős. Illetve jártam az előző héten a szlovákiai Vág-szakaszon is versenyen. Voltam tavakon is, persze nem túl sokat, mert azért nekem a folyók az elsők! Pl. a bojlis barátaim kedvéért 4 napig lent voltunk a demecseri Rober-tón, ami remek víz, de annyira nem az én világom a tavi bojlizás.

Sok nagy halat fogtam már idén (pl.5+os drávai márna, több 10+os nagy-dunai ponty), de

talán a legnagyobb élmény, amikor Dráva Fishing Józsival voltam az idei első drávai pecán és én fogtam ki, illetve azonosítottam azt a dunai ingolát a partszéli vízből,

amiről a Halazin magazin is beszámolt.

Ez óriási élmény volt, hogy egy ennyire ritka hallal tudtam élőben találkozni.

Drávai kapitális márna

Hogyan tovabb? Meddig szeretnéd elvinni ezt a kihívást?

Mint mondtam a 140.napnál járok ma, most cél a 150.nap.

 

Utána cél a komplett május, utána június + a 183.nap, ami az idei szökőévnek pont a fele.

Mindig egy közelebbi elérhető célt tűzök ki, aztán meglátjuk sikerül-e elérni! Persze, ha megszakadna a sorozat 1 nappal, attól még másnap ugyanúgy megyek majd horgászni, ha az időm engedi!

Frissítés

Szerkeszőnk a 148. napon csatlakozott Karcsihoz az RSD felső szakaszán egy éjszakai horgászatra. A , hosszas szakmázás mellett hasznos tanácsok, jó sztorik is elhangzottak a fanatikus horgásztól. Nem mellesleg , fogásból sem volt hiány ! Hatalmas megtiszteltetés volt ez!

seres-karcsi-150-nap
Seres Karcsi és egy RSD-s potyka

Seres-Karcsi-150-nap

Seres Karcsi kihívása a mai napon éri el a 150. alkalmat, így egy újabb rövidtávú célkitűzés lett teljesítve!

 

Következő szint pedig a fél év, 183 nap lehorgászása lesz. Ebben sok sikert kívánunk, és bízunk benne, találkozunk még a vízparton is!

Köszönjük a tartalmas interjút Seres Karcsinak!

(Forrás: Seres Károly, Seres Karcsi Riverfishing insta és TikTok)

KAPCSOLÓDÓ

Brutális mennyiségű keszeg és kárász került szákba a nagykállói versenyen!

szurkeharcsa

Egy pazar rekordlistás ponttyal indította az új évet az ügyes ifihorgász!

gyilkosbalna

Jelentős compó és balin állománnyal gazdagodott a magyar tenger!

gyilkosbalna