Csodálatos kisfilm készült a tatai Fényes tanösvény lenyűgöző élővilágáról!
Ha a lelki békédet keresed, Tatán, a Fényes tanösvényen, a vidrák és a kócsagok között biztosan megtalálod – emelte ki társoldalunk a Lelépő magazin.
Elképesztő, alig két perces természetfilmet készített Kiss Ernő a tatai Fényes tanösvényről, amely a város hivatalos Facebook oldalán is megjelent. A kisvideóban a mesés láp életre kell, benne a gyönyörű vidráival, különleges jégmadaraival, csodaszép kócsagjaival.
A Fényes Tanösvényről
Fényes Tanösvény egy negyvenhárom állomással rendelkező, másfél kilométer hosszú ökoturisztikai útvonal, ahol kalandokban is részünk lehet. Önállóan, kötélhídon és csónakkal járhatják be a látogatók a láp vidékét, miközben megcsodálhatják a karsztforrások lenyűgöző élővilágát.

A láprétek és láperdők karsztforrásai 1973-ra a bányászat miatt kiapadtak, azonban annak leállta után, a kétezres években ismét megindultak. A forrásokból enyhén szénsavas, 20-22°C hőmérsékletű víz tör fel. A térség egyedülálló növénytársulásoknak és állatvilágnak ad otthont, megtalálható itt többek közt a fokozottan veszélyeztetett Pókbangó, a Fehér tündérrózsa és a Selymes boglárka. Ezenkívül jelentős a helyi madárfauna.
AZ ERDEI FÜLESBAGOLY ÉS A PETTYES VÍZICSIBE MELLETT MEGFIGYELHETŐ A FOKOZOTTAN VÉDETT CIGÁNYRÉCE IS
– olvasható a tanösvény hivatalos oldalán.
A tatai láp szakértője
Nem ez az első alkalom, hogy a Lelépő hírt adott a tatai Fényes tanösvény élővilágáról. Jakabházy Miklós, alias MaiMalac rendszeresen készít a lápvidékről fantasztikus felvételeket, amiket rendre bemutatnak oldalukon. Ebben a cikkükeben az általa megörökített meseszép vörös gémet mutatják meg, itt pedig kiderül, hogy egy februári hajnalon hogyan süt át a nap első sugara a tatai láp ködpáráján.
A LEGNAGYOBB SZENZÁCIÓ AZONBAN KÉTSÉGTELENÜL A VALENTIN-NAP TÁJÉKÁN MEGÖRÖKÍTETT SZERELMES HÓDPÁR VOLT.
(Forrás: Lelépő)